Antutu Değeri Yüksek Telefonlar Hangisidir?

Biz ona; ”Antutu Benchmark” diyoruz. Bir nevi telefonları performansına ve işlevselliğine göre sıralamaya sokan güzel bir uygulama. Bir telefon alacaksanız veya telefon değiştireceksiniz almadan önce ilk olarak Antutu Benchmark değerlerine bir göz atmalısınız. Bu uygulama içerisinde en iyi telefon Antutu’nun anasayfasında yer alır. Diğer telefonlarda sıralı bir şekilde sıralanır. Antutu Benchmark uygulamasını Android telefonunuzun mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz ve telefonunuzun Antutu değerlendirmesini yapabilirsiniz. Genellikle bu uygulama da yeni çıkan telefonlar hep yüksek puanlar alır fakat bazıları var ki üstüne 2 üst model daha çıkmış olmasına rağmen hala sırasını korumakta. İşte size Antutu Benchmark değeri en yüksek telefonlar!

One Plus x6 : Sade ve plastik bir tasarıma sahip olan bu telefon Snapdragon bir işlemciyle karşımıza çıkıyor. Adreno 330 adlı GPU’su ile birlikte Antutu benchmark’tan oldukça yüksek bir puan almış. Antutu Benchmark puanı tam tamına; 47.683!

  • Xiaomi Redmi Note 2 : 8 çekirdekli olan Redmi Note 2, alışa gelmedik bir işlemci kullanıyor yani işlemci markası Mediatek fakat bunu PowerGR GPU kullanarak telafi etmiş ve Antutu değerlerini 50.203 puanına kadar yükseltmeyi başarmış.
  • Samsung Galaxy Note 5 : Note serisinde oldukça başarılı cihazlar üreten Samsung, Note 5 ile adeta harikalar yapmış! Antutu değeri tam tamına 79.429. Bence alınması gereken bir telefon, hem S – Pen ile hem de performansıyla oldukça iyi bir telefona benziyor.
  • Nexus 6 : Bu bir akıllı telefon değil bu bir akıllı tablet. Nexus 9 aşırı yüksek bir puan alarak tüm gözleri üstüne çeviriyor. ”Nasıl bu kadar yüksek bir puan aldı?” derseniz, işlemcisinin NVIDIA olması yeterli diyebiliriz, sizlere!

Sizlerde telefon satın alırken mutlaka Antutu değerini internette araştırarak öğreniniz. Bu durum sizler için oldukça fazla tavsiye edilmektedir, yeni cihazlarda antutu puanı oldukça önemlidir.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+