Facebook Messenger Nasıl Kapatılır?

Facebook Türkiye ve dünya tarafından en çok kullanılan sosyal medya durumundadır. Akıllı telefonların çıkması ile daha çok kullanıma geçen Facebook oldukça fazla kullanıcıya sahip olmuştur. Akıllı telefonların her birinde kendi uygulaması olarak yer almaya başlamıştır. Böyle bir potansiyele sahip olan Facebook da her geçen gün bir yenilik eklemekte ve bu yenilikleri kullanıcıya sunmaktadır. Bu yeniliklerden en önemlisi de Messenger‘dır. Artık akıllı telefonlarda Facebook olmadan Messenger de olmuyor. Mesajlaşmak isteyen herkes bu uygulamayı yüklemektedir.

Fakat kullanmak istemeyen ne yapmalıdır, nasıl kapatmalıdır? Öncelikle yüklemiş olduğunuz Messenger uygulamasını kapatmak için ayarlar bölümünün uygulama yöneticisine tıklarız. Çıkacak olan Facebook Messenger’a girip Verileri Temizle kısmına tıklarız ve ilk defa yüklemiş gibi bir durumla karşılaşmış oluruz. Kaldırmak istiyorsanız eğer yine aynı şekilde ayarlardan uygulama yöneticisine ve hepsi kısmından Facebook Messenger kısmına girip Kaldır butonuna tıklarız. Bu işlem ile komple telefonumuzdan kaldırmış oluruz. Yada Google pay uygulamasından arama motoruna Facebook Messenger yazarak yüklemiş olduğumuz uygulamaya tıkladığımızda kaldır butonunu görürüz.

O bölüme tıkladığımızda yine telefonumuzdan komple silinmiş olur. Gelen sohbetlerde telefonunuzun ekranına gelen baloncukları istemiyorsanız Messenger uygulamasına girip profil bölümünden sohbet balonları kısmına tıklayarak bir daha ekranınıza gelmemesini sağlarsınız. Bu işlemelerden her hangi birini yapacaksanız sizler için en iyi ve en kolay durumlar ortaya konmuş ve sizlere sunulmuştur.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+