İphone Hızlandırması Nasıl Yapılır?

Diğer telefonlardan daha farklı bir işletim sistemine sahip olan İphone telefonları sürekli hızları ve performansları ile bilinen gelişmiş akıllı telefonlardandır. Her ne kadar bu telefonlar gelişmiş olsa dahi maalesef ki bir süre sonra yavaşlamaya başlamaktadır. Eğer ki sizlerin de İOS işletim sistemine sahip olan bir telefonunuz ve ya farklı bir İOS işletim sistemli cihazınız var ise hemen bu yöntemleri deneyerek hızlandırma çalışmaları yapabilir ve eski performanslarına geri dönebilirsiniz. İphone telefon hızlandırmak için telefonunuzda yer alan GPS seçeneğini mutlaka kapatmanız gerekmektedir, bu işlem telefonunuzun RAM kaybetmesine neden olacaktır ve aşırı derecede pil tüketilmesinin de en büyük etkenidir. Bunun için telefonunuzdaki GPS seçeneği aktif ise ilk olarak bunu kapatarak başlayabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise telefonunuzun dahili hafızasında yer alan uygulamaların fazla olması, eğer ki telefonunuzda kullanmadığınız uygulamalar var ise bunları kaldırmanız en doğru seçenek olacaktır telefonunuzdaki gereksiz uygulamaları kaldırmanızı tavsiye ederiz.

İphone hızlandırmak için yukarıdaki yöntemleri denemeyi unutmayın ve ayrıca bir diğer yöntem ise, cihazınızın sizler için sunduğu Bulut teknolojisinden faydalanmayı unutmayın. Yani, cihazınızda sunulan iCloud seçeneğini aktif olarak kullanmayı unutmayın. Bunun haricinde telefonunuzda sürekli arka planda senkronize olarak çalışmakta olan uygulamaları kaldırmayı veya bunları sonlandırmayı unutmayınız aksi takdirde telefonunuz bu durum karşısında yavaşlayacak ve hızlı pil bitmesine neden olacaktır.

İphone Hızlandırma İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • Kullanmış olduğunuz cihazı hızlandırmak için telefonunuzda kullanmadığınız fotoğrafları silmeyi göze alın. Veyahut telefonunuzdaki görselleri farklı bir cihaza yedekleyiniz.
  • Telefonunuzun arka planında sürekli çalışan IOS uygulamalarını kapatınız.
  • Ücretsiz olarak iPhone cihazlarınıza yükleyeceğiniz Battery Doctor uygulamasını yükleyerek telefonunuzun önbelleğini boşaltabilirsiniz.
  • Telefonunuzu yeniden başlatarak arka planda daha önceden açmış olduğunuz uygulamaları kapatabilirsiniz.
  • Kullanmadığınız uygulamalar arka planda kendiliğinden çalışabilir bunun için işinize yaramayacak olan bütün uygulamaları siliniz.
  • Kullanmış olduğunuz tarayıcının geçmişini temizleyiniz bu durum telefonunuzda yer açacaktır.
  • Arka planda sürekli olarak senkronize halinde olan, otomatik olarak indirmelere izin vermiş olduğunuz izinleri iptal ediniz. Bunun için Ayarlar > Genel > Arkaplanda Uygulama Yenileme bölümünden bu işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+